Misja w Al Rajn zakończona sukcesem

Datę 2 września można uznać za symboliczny koniec konfliktu władz cywilnych i wojskowych, jaki miał miejsce w Al Rajn. Jest to dzień, w którym po raz pierwszy stronnictwo rządu, Jej Wysokości Sułtan i Wojskowej Rady Narodowego Odrodzenia Al-Rajn podjęło wspólną i jednomyślną decyzję. Na wniosek wszystkich stron, JW Sułtan odznaczyła szefa misji OPM Mateusza Walczaka Orderem Wielbłąda. Tym samym Rajnczycy mówią „Tak, konflikt minął, doszliśmy do porozumienia, dziękujemy OPM za pomoc”. Pokazuje to, jak ważnym elementem OPM-owskiej aktywności są misje dyplomatyczne. Choć to dopiero druga, to na pewno zapisała się wielkimi literami w historii Sułtanatu Al Rajn.

4 lipca rajńscy wojskowi przy pomocy Wielkiego Admina przejęli władzę w sułtanacie. Nie zgadzali się z liberalnymi działaniami rządu Cristo at Rabbaniego i nieaktywnością Jej Wysokości Sułtan Aisahah Ramzani al-Ekonoglu. 10 lipca na szefa misji OPM w Al Rajnie Sekretarz Generalny nominował Mateusza Walczaka.

Misja w Al Rajn, mimo że sukcesem jest, to nie całkowitym. Części członków prawicy nie akceptuje porozumienia, gdyż były WRNOR nie otrzymał w Rządzie Jedności Narodowej resortów siłowych, a obsadził stanowiska Premiera i Ministra Propagandy i Promocji. Niemniej jednak ciężko sądzić, że możliwy jest kolejny zamach stanu. Osama bin Ramzani piastuje obecnie urząd premiera, a Said al Falim popiera RJN. Sprawdzianem stabilności Al Rajn będzie 28 września. Wtedy odbędą się wybory parlamentarne, a po nastrojach w sułtanacie można sądzić, że zakończą się kolejnym zwycięstwem frakcji lewicowej.

Ważnym jest, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych objęło liberalne stronnictwo rządowe. Możliwym jest, że będzie postulowane większe otwarcie się na mikroświat, a być może nawet wstąpienie do Organizacji Polskich Mikronacji.

Rząd Jedności Narodowej będzie pracował nad nową konstytucją sułtanatu. Najważniejszą zmianą jest demokratyzacja kraju i ograniczenie władzy Sułtana do funkcji reprezentacyjnej. Rząd przejmuje również prowadzenie polityki zagranicznej.

Podczas analizy pracy Mateusza Walczaka w Al Rajn wraca wypowiedź Victorio Moortusa, gdzie mówi o stworzeniu stałej grupy dyplomatów, którzy prowadziliby misje OPM-u. Mimo, że działania Mateusza Walczaka były skuteczne, to nie można nie ulec wrażeniu, że gdyby zgłosił się kto inny, to również otrzymałby szefostwo misji. Być może należy stworzyć system, w którym OPM posiadałby grupę dyplomatów misyjnych. Doświadczeni obejmowaliby przewodniczenie, a do pomocy dobieraliby zgłoszonych, ale niedoświadczonych pomocników. Będzie to umożliwiało kształcenie personelu kierowanego do następnych zadań bez ryzyka, że zadanie otrzyma osoba niekompetentna.

Sekretarz Generalny poprosił o obserwację sytuacji w Al Rajn. Obserwacja ta będzie trwała zapewne do powołania rządu po wyborach 28 września.

Mateuszowi Walczakowi gratuluję sukcesu i odznaczenia, a Al Rajnowi życzę pięknej, demokratcznej, a przede wszystkim pokojowej przyszłości.

Mardred Jakub Kwiatkowski-Bourbon

64 Responses to “Misja w Al Rajn zakończona sukcesem”


 1. 1 Meisande V Gvandoya

  Szanowny Panie, czy gazeta OPM należy do Pańskich instrumentów propagandowych?
  To chyba nie jest komentarz dotyczący artykułu i raczej Pana chęć kandydowania na to czy tamto ma się nijak do treści i myśli przewodniej w/w tekstu pisanego przez redaktora, powiem więcej, bezczelnością jest wciskanie tego typu głodnych kawałków reklamujących swoją osobę pod tekst, który nie ma nic wspólnego z Pana fantastycznymi wizjami.
  Traktowanie gazety OPM jak tablicy ogłoszeniowej czy taniego środka reklamowego swojej osoby, jest wręcz paskudnym i chamskim procederem.
  Jeśli nie miał Pan nic mądrego do napisania w w/w temacie, należało nic nie pisać.
  Po prostu brak mi słów na to…

 2. 2 Meisande V Gvandoya

  No poprzedni komentarz skasowany bez adnotacji i wygląda jakbym z choinki się urwała…

 3. 3 Czerwony Kapturek

  @Marietta: Bo się urwałaś. Choć i tak żeś lepsza niż np. taki zoofil Rhadmor ;).

 4. 4 Franciszek Józef II

  Warto zaznaczyć - Victorio Mortuus, austro-węgierski polityk :-D.

 5. 5 Meisande V Gvandoya

  Czerwony Kapturku, uważaj co by Cię wilk nie zjadł w ciemnym lesie ;) Swoją drogą szczytem chamstwa, tchórzostwa i dziecinady jest ukrywanie się pod pseudonimem… brak słów.
  Radzę zweryfikować swoją osobę, może jakaś psychoterapia…
  Jeśli chciałeś mi dopiec, to pomyliłeś się, rozśmieszyłeś mnie i wzbudziłeś uczucie szczerej litości dla Twojej osoby, bo jak widzę głupszy jesteś niż myślałam…

 6. 6 kazag

  Tak dumałem, nad kim to pastwi się pani Meisande, i byłem gotów pomyśleć, że nad samym autorem tekstu, choć przeczytałem go dwa razy, i nie znalazłem zarzucanych “nadużyć”.

  Pozdrawiam słoneczną Samundę z nie mniej słonecznej Okoczii ;)

 7. 7 Meisande V Gvandoya

  Panie Kazag nie wiem o czym Pan pisze, ja nad nikim się nie stawiałam, zarzuciłam robienie w tym temacie kampanii wyborczej, pewien Scholandczyk przedstawił tu swój program wyborczy, który przez autora został później skasowany, więc może autor się wypowie w tej sprawie.Dlatego moja wypowiedź wyszła jakby nie na temat, bo tyczyła właśnie tego Scholandczyka, a nie treści artykułu.

 8. 8 Meisande V Gvandoya

  Panie Czerwony Kapturek vel Ciupak, jak mógł Pan przeczytać tu nie pisze jako Marietta tylko wypowiadam się jako Meisande i nie jestem Pana koleżanką, więc proszę mi nie pisać per “ty”.

 9. 9 jednotraw

  Demokratyczny sukces cenzora zakończył się sukcesem, gdyż to, on sam usunął kapitalny program wyborczy, który jak sądzę bardzo go zirytował.

 10. 10 Mardred Kwiatkowski-Bourbon

  O jakim cenzorze mowa, bo z rodowitych scholandczyków jedynie Marcin Pośpiech ma takie możliwości, ale on nie logował się od kilku dni.
  Wasza Cesarska Mość Informator autopromocji za darmo nie rozdaje :) Proszę podesłać jakiegoś dobrego redaktora, a będzie Cesarz miał zaznaczenia o aktywności A-W. Wszystko da się załatwić, ale WCM nie ma wtyki… :)

 11. 11 jednotraw

  Szanowni cenzorzy redaktorzy, wiedzcie że popełnianie błędów nie jest czymś złym, popełnić trzeba ich tak wiele, ile tylko można, bo dzięki nim uczymy się. Jedno, o czym powinniśmy pamiętać - by nie popełniać dwa razy tych samych błędów. Nigdy jeszcze na świecie nie pojawili się ludzie tacy jak Wy. Nie było was, nie ma i nie będzie. Pomyślcie jak wyjątkowo potraktowało was życie. Jesteście dziełem sztuki niepowtarzalni, nieporównywalni, unikalni. Więc po co kruszyć kopie na przycinki i brutalność w słowie:)

  Kazimir Makowski vel Rodz

 12. 12 Franciszek Józef II

  W sumie możnaby załatwić wtykę, ale z drugiej strony - ja akurat nie wątpię w zdolności redakcji Informatora, ani w jej bezstronność i rzetelność ;-).

 13. 13 Kazimir

  Uwaga! Kazimir M.V.R. “Cezar” zgłasza wniosek o rozpisanie referendum w SCH. o odwołanie z tronu Sch. Króla Ulryka Dariusza, gdyż sprzeniewierzył ślubowanie, iż będzie strzegł wiary. Można jednak sprawdzić że tak nie jest. Ostatnio jego wyczyny to, nobilitacje przeciwników wiary. Aby potwierdzić fakty załączam link i pytanie: Dlaczego JNW Król deklaruje,że jest obrońcą wiary (proszę podać jakiej?), a rozdaje nobilitacje osobom ze znakiem w e-mail-666, co to oznacza można zobaczyć na str. http://www.kki.krakow.pl/piojar/polemiki/novus/bestia/bestia.html
  Osoba nobilitowana to b. Minister, po/o Prefekta o nicku jw. “Bestia” kuba.pak666@wp.pl

  z uszanowaniem K.M.V.R “Cezar” zamieszczam w tym miejscu w/w apel o abdykację z uwagi że zostałem zablokowany w SCH. i na LD oraz w innych miejscach informacyjnych. Myślę że król widząc, to co wyczynia powinien jako człowiek honoru sam zgłosić chęć abdykacji bez rozpisywania referendum. Jestem w trakcie realizowania drugiej na Yahoo nie zależnej LD dla wszystkich obywateli myślących z troską o dobro kraju SCh. w którym będzie panować wolność demokratyczna każdej wypowiedzi.

  K.M.V.R.”Cezar”

Leave a Reply

You must login to post a comment.